• slide1
  • slide2
  • slide1
  • slide2
Akademia Stomatologii Rodzinnej
separator

akademia stomatologii rodzinnejJednym z realizowanych przez nasz gabinet projektów jest nawiązanie współpracy z okolicznymi placówkami  przedszkolnymi w ramach Ogólnopolskiego Programu Edukacji Zdrowotnej „Akademia Aquafresh”, dzięki czemu mieliśmy możliwość przeprowadzać darmowe przeglądy ząbków małym pacjentom.
Działamy już w ten sposób od paru lat. Co roku staramy się znaleźć czas, dla tych najmłodszych i najdzielniejszych pacjentów :)

 

 

 

akademia aquafresh


Projekt ten realizowany jest przez nas od 2013 r. ,a jego głównym celem jest zmniejszenie bardzo poważnego problemu zdrowotnego, czyli próchnicy  jakże często występującej wśród przedszkolaków!
Nasza ogromna miłość do dzieci popchnęła nas do podjęcia działania, na rzecz niesienia pomocy i uświadamiania nie tylko najmłodszych, ale również rodziców, jak ważna jest profilaktyka, dbanie o higienę jamy ustnej oraz regularne wizyty u stomatologa.


Podczas spotkania małym pacjentom wykonywany jest darmowy przegląd stomatologiczny. Po przeglądzie każdy otrzymuje dzienniczek przeglądów stomatologicznych oraz symboliczny prezent ( m.in lustereczko, pastę .. ). Takie spotkania z dentystą są pozytywnie zapamiętywane przez dzieci, dzięki czemu nie mają problemu z wizytami w gabinecie stomatologicznym.


Projekt został zrealizowany w następujących przedszkolach:
          *Przedszkole Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi,
          * Przedszkole nr 2 Miejskie w Mszanie Dolnej,
          *Gminne Przedszkole w Mszanie Górnej,
          *Gminne Przedszkole w Łostówce,
          *Miejskie Przedszkole nr 1 w Mszanie Dolnej.


akademiaStaramy się również, aby współpraca z tymi placówkami miała charakter długofalowy.
Widząc rezultaty, jakie niosą za sobą spotkania w przedszkolach, jesteśmy dumni i pełni nadziei, że coraz więcej dzieci bez ZUPEŁNIE NIEPOTRZEBNEGO lęku odwiedzi dentystę i zacznie zwracać większą uwagę na higienę jamy ustnej.


Największy apel składamy do Rodziców ! To Wy kierujecie Waszymi pociechami i to właśnie do Was należy obowiązek dbania o ich zdrowie !
Im wcześniej pójdziemy z dzieckiem do dentysty, tym szybciej oswoi się ono z leczeniem, gabinetem i lekarzem. Nie będzie także w przyszłości obawiało się leczenia i nauczy się dobrych nawyków związanych z higiena jamy ustnej.


Zbyt późne zgłaszanie się z dzieckiem do stomatologa, wtedy, gdy proces próchnicowy jest już zaawansowany lub występuje ból zęba, jest najczęstszą przyczyną wykształcenia się negatywnego nastawienia dziecka do leczenia stomatologicznego.


Myśląc o kolejnych przedszkolach i kolejnych odwiedzinach uśmiech nie schodzi z naszych twarzy.
Dołączamy również krótki filmik, w którym lek.dent. Katarzyna Żądło-Adamczyk, opowiada o tym " jak poskromić robczka próchniaczka ".


Zapraszamy do obejrzenia :)

 

 

 

Poniżej znajdują się podziękowania dla Stomatologii Rodzinnej

 

 

 

 

Zespół Szkoły i Przedszkola w Łostówce
Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II
Gminne Przedszkole

 

 

 

 

​Przedszkole Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi p.w. Św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego w Mszanie Doln​ej​

 

 

 

 

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Kazimierza Przerwy - Tetmajera ​w Mszanie Górnej​

 

 

 

Miejskie Przedszkole Nr 2​ ​im. Janiny Porazińskiej​ w Mszanie Dolnej ​

 

box1 icoProfesjonalny kontakt
box1 icoPakiety zniżkowe
box1 icoNowoczesne rozwiązania
© 2015 Stomatologia Rodzinna