• slide1
  • slide2
Nowoczesne technologie
separator

ENDODOCJA:

 

Lupy stomatologiczne
Dobra widoczność jest podstawą prowadzenia prawidłowego leczenia stomatologicznego. Na możliwość dobrej widoczności wpływają bezpośrednio:
oświetlenie ,
wyposażenie gabinetu,
odpowiednie ustawienie pacjenta
właściwa pozycja lekarza.
Stosowane obecnie powiększenia (lupy zabiegowe) dla poprawienia ostrości widzenia, a tym samym osiągnięcia lepszych wyników terapeutycznych, a także estetycznych to wymóg obecnych czasów. Lupy zabiegowe wpływają nie tylko na jakość pracy stomatologa, ale również mogą oddziaływać na jego zdrowie (zapobieganie nadwyrężaniu wzroku, przeciwdziałanie występowaniu bólów karku, szyi, głowy).


Mikroskop
Użycie specjalnego mikroskopu  zarówno w tradycyjnej jak i chirurgicznej endodoncji oraz mikrochirurgii (resekcje korzeni, zamykanie perforacji wewnętrznej i zewnętrznej) daje lekarzowi stomatologowi nowe możliwości terapeutyczne pozytywnie wpływając na jakość wykonywanych zabiegów  oraz co też jest nie bez znaczenia na komfort pracy lekarza.
Zastosowanie mikroskopu, czyli dużych powiększeń 6x, 10x, 16x, 25x w połączeniu z silniejszym, odpowiednio skupionym światłem pozwala na wykonywanie czynności, które bez jego wykorzystania nie byłyby możliwe. Mikroskop jest narzędziem niezbędnym do :
odnalezienia ujść dodatkowych kanałów, odnalezienia ujść i udrożnienia kanałów uważanych bez powiększenia za niedrożne, prawidłowego opracowania tych, które mają nietypową budowę anatomiczną możliwość usuwania z przewodów pod kontrola wzroku złamanych instrumentów endodontycznych,
zamykania perforacji , resorbcji wewnętrznej i zewnętrznej, wykonywania zabiegów chirurgii endodontycznej
oraz wielu innych precyzyjnych zabiegów wymagających dobrej widoczności i oświetlenia.

Leczenie kanałowe pod mikroskopem obejmuje przede wszystkim trudne i powikłane przypadki. Lek.dent Katarzyna Żądło-Adamczyk dysponuje dużym doświadczeniem w leczeniu skomplikowanych i powikłanych przypadków endodontycznych. Z powodzeniem opracowuje zarośnięte i zakrzywione kanały oraz usuwa złamane narzędzia z kanałów.
Stomatologiczna Rodzinna posiada jeden z najnowocześniejszych mikroskopów stomatologicznych firmy Karl Kaps oraz pełne zaplecze technologiczne niezbędne przy zaawansowanym leczeniu kanałowym.

 

RECIPRCOC:

Rewolucyjny system do maszynowego opracowania kanałów korzeniowych. Przyjazny w obsłudze endomotor umożliwiający - jako jedyny - pracę z obrotami wzajemnie przeciwstawnymi w prawo i w lewo (rewersyjnymi), wymaganymi w systemie RECIPROC® oraz WaveOne.   System RECIPROC® pozwala na opracowanie całego kanału korzeniowego specjalnym pilnikiem, przy zastosowaniu odpowiedniej procedury. Kształt tak opracowanego kanału pozwala efektywnie wypłukać oraz wypełnić kanał przy zastosowaniu odpowiednich technik dzięki czemu leczenie kanałowe staje się skuteczniejsze i przewidywalne.  

 

BeeFill 2 w 1

Urzadzenie do szczelnego trojwymiarowego wypelniania kanałówe korzeniowch.
Błyskawiczne, higieniczne, trwałe i szczelne wypełnianie kanałów korzeniowych.

 

ENDOMETR RAYPEX 5
Najnowszej generacji elektroniczny endometr RAYPEX 5. Dzięki kolorowej wizualizacji i powiększeniu ostatniego odcinka kanału, RAYPEX 5 dokładnie określa początek wierzchołka fizjologicznego i pokazuje, gdzie jest wierzchołek anatomiczny. IOptymalne kliniczne rezultaty z 95% prawdopodobieństwem określenia punktu pomiędzy wierzchołkiem fizjologicznym i anatomicznym. Precyzyjny pomiar w każdym środowisku  krew, roztwór soli) bez konieczności kalibracji.

RENTGEN I RADIOWIZOGRAFIA
RTG Kodak 2200
nowy wewnątrzustny aparat rentgenowski reprezentuje wszystkie cechy wcześniejszych aparatów  radiologicznych firmy Kodak.
To co go wyróżnia to nowy kształt oraz większa łatwość użycia .
W aparacie zastosowano nowoczesny generator wysokiej częstotliwości, pozwalający wykonywanie ekspozycji przy różnych wartościach napięcia: 60 kV i 70 kV.
Dzięki temu pozwala uzyskać najwyższą precyzję diagnostyczną.
Generator wysokiej częstotliwości gwarantuje także maksymalne bezpieczeństwo pacjentów i personelu.  Podczas ekspozycji pacjent otrzymuje minimalną, zredukowaną o 30 %, dawkę promieniowania.
Kodak 2200 jest przystosowany do każdej techniki wykonywania zdjęć. Nowoczesny kształt tubusa ułatwia prawidłowe pozycjonowanie głowicy aparatu oraz zmniejsza ryzyko "obciętych" zdjęć

RADIOWIZJOGRAFIA RVG KODAK
Cyfrowy system radiowizjografii Kodak RVG 6100 pozwala na wykonywanie i  analizowanie zdjęć radiologicznych w sposób łatwy i szybki.
Dzięki swojej rozdzielczości realnej 20 pl/mm gwarantuje najwyższą na świecie jakość obrazu. RVG 6100 to produkt najwyższej jakości stworzony dla wszystkich, którzy oczekują najwyższej precyzji obrazu .
W systemie zastosowano nowy kształt czujnika, który umożliwia łatwiejsze i bardziej precyzyjne pozycjonowanie.
Jego zaokrąglone brzegi są bardziej komfortowe dla pacjenta.
Nowością jest specjalnie zaprojektowany dla najmniejszych pacjentów czujnik RVG 6100 rozmiar 0.
Jego zmniejszony rozmiar ułatwia właściwe i wygodne pozycjonowanie czujnika u dzieci.  Lekarz dysponuje licznymi środkami pozwalającymi na wysłanie zdjęć poprzez email, ich wydruk, import/ eksport w odpowiednich formatach.
Dzięki zastosowaniu szybkiego złącza USB2, obraz pojawia się w czasie poniżej 2 sekund, redukując przy tym czas oczekiwania.

PROTETYKA :
URZADZENIE DYNAMIX SPEED

Specjalne urządzenie mieszkajce do mas wyciskowych .  Niezawodne podczas wykonywania  wycisków pod uzupełnienia protetyczne .
Pozwala uzyskać jednolitą masę wyciskową i uzyskać precyzyjny wycisk, co ma fundamentalne znaczenie w czasie  wykonywania prac protetycznych ( korony , mosty, licówki itp.)

WYBIELANIE ZĘBÓW : Lampa Beyond
Metoda Beyond to jedna z najnowocześniejszych metod, jakie oferuje nam stomatologia estetyczna. Szybko wybiela zęby, usuwa przebarwienia, które znajdują się w głębi struktury zęba.
W ciągu zabiegu nakłada się trzykrotnie żel wybielający z utleniaczem.
Składniki żelu zostają uaktywnione za pomocą specjalnej lampy.
Lampa Beyond emituje tak zwane „zimne światło”, które jest całkowicie bezpieczne dla pacjenta.
Po wybieleniu zęby stają się jaśniejsze nawet o 14 tonów.

ZNIECZULENIE KOMPUTEROWE „THE WAND”
Wand to sterowany komputerowo, ekspercki system do bezbolesnego podawania wszystkich znieczuleń miejscowych w stomatologii. Urządzenie, które komputerowo kontroluje w czasie rzeczywistym prędkość i miejsce deponowania środka znieczulającego. The Wand oferuje eksperckie podejście do znieczuleń. Oznacza to skuteczność, znacznie większy komfort, precyzję i bezpieczeństwo deponowania. Zarówno dla lekarza jak dla pacjenta.

box1 icoProfesjonalny kontakt
box1 icoPakiety zniżkowe
box1 icoNowoczesne rozwiązania
© 2015 Stomatologia Rodzinna